جستجو
Menu
رئیس هیات مدیره سازمان اقتصاد اسلامی: بهره بالای وام‌های بانکی بزرگترین عامل ورشکستگی‌ است

رئیس هیات مدیره سازمان اقتصاد اسلامی: بهره بالای وام‌های بانکی بزرگترین عامل ورشکستگی‌ است

رئیس هیات مدیره سازمان اقتصاد اسلامی عامل ورشکستگی بسیاری از واحدهای تولیدی و تجاری وام هایی با بهره ۲۸ درصد است، گفت: در این راستا با توجه به وظیفه اسلامی و شرعی باید سنت قرض الحسنه را در کشور توسعه دهیم.

علاء الدین میرمحمدصادقی در گردهمایی مدیران صندوق های قرض الحسنه استان اصفهان که با حضور مسئولان استان و مدیران سازمان اقتصاد اسلامی ایران برگزار شد، اظهار داشت: سازمان اقتصاد امور اسلامی، سازمانی است که درآمدی برای کسی ندارد و یک عده افراد خیر و بزرگوار گرد هم آمده و سرمایه ای به منظور احیای قرض الحسنه را تامین کردند.

وی با اشاره به اینکه در مدت ۴۰ سال از حیات این سازمان بعد از انقلاب، بیش از ۱۰۰۰ صندوق قرض الحسنه تحت پوشش آن قرار دارند، تاکید کرد: صندوق های قرض الحسنه با حفظ استقلال خود از ظرفیت‌های سازمان استفاده می کنند.

رئیس هیات مدیره سازمان اقتصاد اسلامی با یادآوری اینکه شخصیت های بزرگی همچون شهید بهشتی، مطهری و امام خمینی (ره) پایه گذار سازمان اقتصاد اسلامی بودند، بیان داشت: قبل از انقلاب فشار زیادی از سوی ساواک به صندوق های قرض الحسنه وارد و در تخصیص تسهیلات به افرادی خاص دخالت های بسیاری می شد.

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب نیز با اجازه امام خمینی (ره) تأسیس بانک اسلامی آغاز شد، یادآور شد: البته با مخالفت دولت موقت، این کار متوقف شد و سازمان اقتصاد اسلامی آغاز به کار کرد.

میرمحمدصادقی تصریح کرد: سازمان اقتصاد اسلامی برای کمک به صندوق های قرض الحسنه و احیای این سنت بدون دخالت در استقلال آنها و با رعایت موازین شرعی در ارائه تسهیلات تأسیس شده است.

وی با اشاره به شرایط فعلی اقتصاد کشور و نحوه وام دهی بانک ها و ناتوانی افراد و بخش های مختلف در پرداخت وام و قرض های خود، تصریح کرد: متاسفانه این شرایط موجب ورشکستی های بسیاری در کشور شده است.

رئیس هیات مدیره سازمان اقتصاد اسلامی با تاکید بر اینکه عامل ورشکستگی بسیاری از واحدهای تولیدی و تجاری وام با بهره های ۲۸ درصدی است، تصریح کرد: در این راستا با توجه به وظیفه اسلامی و شرعی، باید سنت قرض الحسنه را در کشور توسعه دهیم.

منبع:سازمان اقتصاد اسلامی ایران

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صندوق پس انداز و قرض الحسنه جواد الائمه (علیه السلام) می باشد.